Як обрати бойлер

Як обрати бойлер

Відключення гарячої води може стати несподіваною неприємністю влітку і взимку. Найчастіше, це відбувається через профілактику роботи труб, прорив, поломки в системі водопостачання. Прекрасним виходом з ситуації, що склалася буде покупка бойлера. У цій статті ви дізнаєтеся про декілька чинників, які слід враховувати, при виборі якісного нагрівального пристрою і багато іншого.

Зміст:

1. На що звернути увагу при виборі нагрівального пристрою.

2. Важливі критерії при виборі бойлера

3. Ще трохи важливого про водонагрівачі.

4. Висновок.

 Як все ж вибрати бойлер і не помилитися? 

1.На що звернути увагу при нагрівального пристрою

Спочатку розрахуйте свій бюджет. Оскільки, далі все залежить від нього: майбутня форма влаштування, фірма, літраж, термін гарантії і т.д. Так, наприклад, круглі прилади коштують дешевше, ніж аналогічні з нержавійки. Купити бойлер в Україні можна в будь-якому магазині техніки, спеціалізованому маркеті або інтернет - магазині.

Після розрахунку бюджету, визначте для себе який обсяг бака для вас оптимально підходить. Розрахувати це дуже легко:

 • Родині з 3-х чоловік, піддійте бойлер з обсягом 80 літрів;

 • Родині з 4-5 осіб треба бак на 100 л;

 • А для 2-х людей оптимально пристрій на 50 л.

2. Важливі критерії вибору бойлера

Для того, щоб вибрати якісний нагрівальний прилад, звертайте увагу на наступні критерії:

 • Форма.

Водонагрівачі мають такі форми:

 • Циліндричний;

 • Прямокутний;

 • Циліндричний зі зменшеним діаметром корпусу або ж (Slim-бойлери).

Однак потрібно розуміти на що впливає форма, для чого вона потрібна, і чи потрібно за неї переплачувати? Нижче, ми коротко розповімо в чому переваги кожної форми:

 • Прості у виготовленні - циліндричні бойлери, саме через це вони найчастіше продаються за доступними цінами. Та й моделей з таким корпусом досить, різноманітність настільки велика, що кожен зможе вибрати те, що йому до душі.

 • Slim-бойлери менше, та й виглядають легше. Це пов'язано з їх діаметром, який зменшений на 10 сантиметрів! А через маленькій площі контакту холодної і нагрітої води, ці агрегати нагрівають воду трохи швидше.

 • Прямокутні бойлери -є високотехнологічними, поміщаються в ніші. У них товстий шар теплоізоляції, через це вони довго і якісно тримають тепло і економлять електроенергію.

Яка форма вам більше підходить вибирати вам!

 • Матеріал бака.

Для того, щоб ємність стійко себе вела при появі іржі і з часом не протікала. У виготовленні бойлерів застосовують два види матеріалів: нержавіюча сталь або нанесення захисного покриття на вуглецеву сталь.

В нержавіючої сталі присутня хром - він відповідає за стійкість матеріалу до корозії. Але, на практиці все зовсім навпаки: такі пристрої в перший рік експлуатації часто протікають. Це відбувається через зварювання, без якої неможливо виготовити бак. Відповідно, при високій температурі в області шва частки хрому з нержавіючої сталі випаровуються. Так, між збідненими частинками металу під впливом вологи і виникає корозія, вона ж згодом і призводить до протікання нержавіючих баків.

У бойлерів з емалевим покриттям все інакше, там за недопущення корозії відповідальна емаль. Товщина стали і шару емалі - безпосередньо залежать від процесів корозії і довговічності бака. Чим товщі сталь і емаль, тим краще! Емаль повинна бути міцною і ще вона повинна збільшуватися разом з ємністю при нагріванні і звужуватися при охолодженні - тільки в такому випадку вдасться уникнути протікання пристрою. Важливо, щоб емаль була нанесена рівномірно і мала спеціальний склад. Сьогодні кращим способом, що відповідає на ці дві умови, є електростатичне порошкове нанесення емалі з подальшим випаленням (850 ° С). Так, такий спосіб дорогий і вимагає складного обладнання, але зате бак з таким захистом прослужить далі, ніж нержавіючий. Термін гарантії у таких пристроїв досягає до 8 років, в той час як гарантія на нержавіючий водонагрівач - 5 років! При виборі матеріалу бака також, враховуйте термін гарантії, виробника. Віддавайте перевагу пристроям з великим гарантійним терміном.

А щоб вибрати водонагрівач з довгим терміном служби, зверніть увагу на наявність магнієвого анода - цей видатковий елемент, захищає бак від корозії. Якщо анод не передбачений в конструкції, краще подбайте інший бойлер.

 • Потужність.

Цей показник залежить від часу нагріву пристрою.

 • Тип монтажу.

Бойлер можна монтувати вертикально або горизонтально. Для маленьких приміщень краще вибрати модель з можливістю розміщення паралельно підлозі.

 • Тип нагрівального елементу.

Існує «Мокрий» ТЕН і «Сухий». Що це означає і який правильніше вибрати, ми зараз вам коротко розповімо:

 • «Мокрий» ТЕН. Працює за принципом кип'ятильника. Всередину бака в воду поставлений трубчастий нагрівач з міді. Як і кип'ятильник, з роками він наростає шарами накипу. Такий пристрій не рекомендоване використовувати для жорсткої мінералізованої води, інакше є ризик, що з часом ТЕН буде гірше нагрівати воду, а також, може збільшиться витрата електроенергії, та й взагалі він може перегоріти. Ще, потрібно врахувати, що «мокрий» ТЕН піддається хімічній реакції зі стінками бака, створюючи тим самим гальванічну пару. В результаті, ємність схильна до електрохімічної корозії.

 • «Сухий» ТЕН. Не має контакту з водою. Такий елемент знаходиться в захисній колбі, зафіксованої на фланці агрегату. В результаті, бойлери з сухим елементом можна використовувати в жорсткій воді без впливу на якість роботи. Крім того, ці нагрівачі всередині бака знаходяться під кутом, а це значить, що водонагрівачі можна встановлювати горизонтально без ризику зниження їх продуктивності. Також, сухі ТЕНи не вступають в електрохімічну корозію, а значить нагрівачі працюють значно довше і краще. Як правило, гарантія у таких пристроїв 7-8 років

Важливо: При виборі бойлера краще звернути увагу на моделі, що мають кілька нагрівальних елементів або тенів, що володіє двома режимами потужності, за допомогою яких можна забезпечити швидке нагрівання води, не витративши при цьому багато часу!

 • За типом управління.

Існує кілька типів управління: механічне - поворотний регулятор, або електронне.

 • Водонагрівачі з механічним управлінням вам підійдуть в таких випадках якщо: вам потрібен більш простий в управлінні і обслуговуванні водонагрівач; ви бажаєте заощадити; у вас немає відомостей про те, яка напруга в мережі подається в вашому районі і наскільки воно стабільно.

 • Бойлери мають електронне управління можна запрограмувати, він може самонавчатися (є функція пам'яті про ваші уподобання), тим самим може налаштовувати температуру автоматично під вас, може працювати в режимі економії енергії. Такі прилади ще мають захист від замерзання, і вони відмінно підкреслюють достаток власника. Пристрої з електронним управлінням - вибір сучасної людини.

! Увага: окрім блоку управління, до складу елементів електричної частини бойлера входять: ТЕН, магнієвий анод які періодично потрібно замінювати, термостат (що потребує захисту від перегріву). Більш економічними бойлерами вважаються власники капілярного і електронного термостата.

3. Ще трохи важливого про водонагрівачі.

Якщо ви шукайте бойлер для квартири або будинку, з розрахунком на живлення від мережі 220В. В такому випадку, вам потрібен електропровід з виделкою і запобіжний клапан. Клапан захистить від протікань, можливого вибуху бака через високого тиску всередині. Врахуйте, що на бойлери, підключені без запобіжного клапана, гарантії відсутні!

Також, необхідно буде купувати кріпильні анкери, ізолюючі втулки (вони захистять від блукаючих струмів), труби, фільтр грубої очистки, крани та фітинги для підведення води. Якщо на вході в квартиру тиск перевищує 5 бар, тоді, краще купити редуктор водяного тиску для водонагрівача.4. Висновок.

І на завершення хочеться сказати, якою б ви не вибрали для себе бойлер, головне, щоб вибір був комфортним для вас з позиції бюджету і комфортністю використання.

Також, в інтернет- магазині «Bosch Siemens» представлено величезний вибір електричних бойлерів з різним об'ємом, типом установки і гарантованим терміном.


 • Купити холодильники та морозильні камери в Житомирі, Запоріжжі, Мелітополі, Павлограді, Дніпрі, Броварах та інших містах України.
 30.04.2021
 (40 переглядів)