Чотири фактори, що впливають на якість прання

Чотири фактори, що впливають на якість прання

  • Прання білизни - це видалення з поверхонь волокон або тканин сторонніх речовин. У 100 кг среднезагрязненного білизни міститься приблизно від 2 до 4 кг забруднень різного складу і походження. Існують 2 типу забруднень білизни: розчинні у воді (сіль, цукор, крохмаль); нерозчинні у воді (жир, пісок, пил, пігменти, графіт). В процесі прання беруть участь чотири фактори - механіка, температура, хімічні склади і час (тривалість прання).
  • Вода, само собою зрозуміло, є головною передумовою для процесу прання. Взаємодія окремих факторів з водою визначає результат прання в пральній машині. Вода змочує тканину, розчиняє пральний порошок, переносить бруд, передає енергію тепла і впливає на механіку. Крім того, структура води і її кількість впливають на результат прання.
  • Жорстка вода повинна бути пом'якшена, щоб уникнути відкладень кальцію. Дуже маленький або занадто велика кількість води для певного типу волокон і потрібного рівня наповнення впливає на механіку і, тим самим, на результати прання.
  • Жорсткість води .Завдяки своїй здатності розчиняти речовини вода з водопроводу або колодязя містить в собі розчинені нею ще під землею речовини і, перш за все, речовини, які становлять рівень жорсткості - солі кальцію і магнію. Вони походять з сульфатів (гіпсу) і карбонатів (кальцію) грунту і визначають жорсткість води.
  • Всю жорсткість води поділяють на тимчасову - карбонатну жорсткість і постійну - сульфатну жорсткість. Тимчасова жорсткість є кальціумкарбонат, який при нагріванні розпадається на вуглекислоту і кальцій. Кальцій не розчиняється у воді і є основною складовою водяного каменю. Щоб жорстка вода не чинила негативного впливу на результати прання і не вела до відкладень, як правило, в пральних порошках є складові частини, які пов'язують елементи, що утворюють жорсткість води. На противагу цьому сульфатна жорсткість і при нагріванні залишається нерозчиненої в воді і не робить ніякого впливу на результати прання. Не тільки вся жорсткість води визначає жорсткість розчину прального порошку, а й так зване підвищення жорсткості води через бруд від білизни, наприклад, солі, вуличний пил, жорсткі частинки.
  • Співвідношення кількості води і білизни
  • Для досягнення хорошого результату прання білизна і вода повинні бути в певному співвідношенні. При цьому розрізняють пов'язаний і вільний розчин. Пов'язаний розчин відповідає здатності вбирати воду і залежить від типу волокна і структури білизни. Суху білизну здатне вбирати до 4 разів більше, ніж його власна вага. Тільки після наступного додавання води утворюється вільний розчин. Він необхідний для змочування білизни. Відокремлена від білизни бруд міститься в загальному розчині в подрібненому вигляді. Оптимальна кількість води залежить від сминаемости різних волокон в мокрому стані, щадного режиму для білизни і результату прання.
  • Різницю в оптимальній кількості води для прання різних тканин можна побачити на малюнку. Змінилися звички споживачів і збільшилася прагнення до збереження навколишнього середовища ведуть до скорочення вільного розчину і тим самим до зменшення необхідного для прання і полоскання кількості води і електроенергії.
  • Купити пральну машину в Харкові, Запоріжжі, Херсоні, Полтаві та інших містах України.
 23.12.2019
 (266 переглядів)